• BIBLIOTEKA SZKOLNA DLA RODZICÓW

• 12.02.2024 11:09
        • Czytanie czynne – sposób na dobrą zabawę

Zadaniem biblioteki szkolnej jest między innymi rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów
          i zachęcanie do aktywnego korzystania z książek i innych źródeł pisanych przez całe życie. Jednak taką postawę większość dzieci wypracowuje stopniowo, nieraz z wysiłkiem czy niechęcią brnąc przez pierwsze lektury. Dlatego konieczne jest zaangażowanie rodziców, opiekunów w ten długotrwały proces nabywania przez dziecko umiejętności czytania oraz kształtowania zamiłowania do czytania przez całe życie.

• Święto Biblioteki Szkolnej 2023 - klasy IV-VIII

• 12.12.2023 12:35
        • Klasy IV wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do ulubionej lektury”. Pod kierunkiem pani Barbary Hoły uczniowie wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami, wykazując się pomysłowością, kreatywnością, talentem artystycznym.
        • Kampania MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK dla pierwszoklasistów

• 30.11.2023 12:55
        • Instytut Książki realizuje kolejną kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, która namawia do czytania i promuje czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. W ramach tegorocznej edycji uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali Wyprawkę, w skład której wchodzi: