• Wizyta w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej - wycieczka klas IIa i IIc

• 19.05.2018 16:44
      • W dniu 16 maja 2018r. klasy IIa i IIc odwiedziły Kresową Osadę.  Położona jest ona w Baszni Dolnej, w gminie Lubaczów, w północnej części województwa podkarpackiego. Jest to duży teren w pełni ogrodzony i bezpieczny.

• Po dotarciu na miejsce dzieci wzięły udział w lekcji poświęconej bartnictwu i pszczelarstwu. Wysłuchały ciekawostek dotyczących życia owadów, obserwowały pszczoły w częściowo przeszklonym ulu, a także wykonały świecę z pszczelego wosku. Nie zabrało także degustacji pysznego miodu. Następnie odwiedziliśmy kuźnię – mogliśmy z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy kowala podczas procesu powstawania pamiątkowej podkowy. Chłopcy mogli wykonać swoje obrazki za pomocą młotka, natomiast dziewczynki w tym czasie tworzyły piękne opakowania na słodkości z okazji Dnia Matki. Podczas warsztatów kulinarnych najpierw uczniowie dowiedzieli się jak przygotowywać pyszne ciasto na chleb, a później każdy samodzielnie upiekł smakowite pieczywo z ziarnami. Był też czas na obiad, zakup pamiątek i szalone zabawy w mini-parku rozrywki (dmuchańce i tunele przeznaczone do zabaw ruchowych). Czas na wycieczce minął bardzo szybko, a atrakcyjne rozrywki sprawiły, że nie zdążyliśmy zauważyć braku słońca i mimo deszczowej aury wszyscy wrócili zadowoleni. Dziękujemy rodzicom za pomoc. Zachęcamy innych do odwiedzenia tego miejsca. My już planujemy kolejny wyjazd!

Link do galerii

A. Szabatowska, L. Szyszka