• Dzieci ze SP nr 2 na Chorągwianym Festiwalu Piosenki Zuchowej w Rzeszowie

• 15.05.2018 20:54
      • Zuchy z 1 Gromady Zuchowej „ Poszukiwacze Przygód” wraz z opiekunem p. Anną Musiał i p. Lucyną Dec  uczestniczyły w sobotę 28 kwietnia 2018r w Chorągwianym  Festiwalu Piosenki Zuchowej- „ Kto ty jesteś” w Rzeszowie na scenie auli Instytutu Teologiczno – Pastoralnego.
      • Celem Festiwalu była integracja środowisk zuchowych, promowanie talentów dziecięcych, popularyzacja piosenek i pląsów, a szczególnie piosenek patriotycznych i żołnierskich w związku z obchodami 100- lecia ZHP i Niepodległości Polski. Dzieci zaprezentowały na scenie pieśń żołniersko - patriotyczną „ Pierwsza Kadrowa” Tadeusza Ostrowskiego i pląs - „ Idzie zuch” Wykazały  się one umiejętnościami wokalnymi, estetyką występu , godnie reprezentując naszą szkołę oraz Hufiec ZHP w Łańcucie otrzymując  dyplom, nagrodę rzeczową w postaci gry planszowej z Historii Polski i plakietki dla wszystkich uczestników. Festiwal dostarczył wielu wrażeń i emocji , ponieważ występowały Gromady Zuchowe z całego Podkarpacia. Zuchy składają serdeczne podziękowanie instruktorom z Referatu  Zuchowego Chorągwi Podkarpackiej ZHP za możliwość zaprezentowania się i popróbowania swoich umiejętności wokalnych  przed szerszą publicznością, a p. Lucynie Dec ze świetlicy szkolnej za opiekę i wsparcie podczas pobytu na Festiwalu.

Anna Musiał