• Wycieczka do Krakowa klas 7a i 7b.

• 26.04.2018 14:03
      • 18 kwietnia, we środę klasy siódme uczestniczyły w ciekawej wycieczce do Krakowa.
        Głównym celem wyjazdu było pogłębianie wiedzy patriotycznej, zgodnie z założeniami realizowanego przez uczniów projektu "Szkoła Młodych Patriotów"
      •           Wycieczkowicze "odwiedzili" Wawel, spacerując po dziedzińcu. Skąpane w słońcu wzgórze uświadomiło uczniom ważność tego miejsca w historii Polski.

Następnie siódmokalsiści udali się na Skałkę, gdzie znajduje się panteon zasłużonych dla Ojczyzny, m. in. Jana Długosza, Czesława Miłosza, Stanisława Wyspiańskiego. W zadumie pochylili głowy nad grobami tych wielkich Polaków.

Warunkiem udanej wycieczki do Krakowa jest przynajmniej krótki pobyt na Rynku. Oczywiście uczniowie SP2 też "zaliczyli" ten punkt programu.

W drugiej części wycieczki jej uczestnicy obejrzeli w Muzeum Narodowych fascynującą wystawę poświęconą twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Był on wybitnym artystą okresu zwanego Młodą Polską. Jego pastele, rysunki, witraże po prostu zachwyciły wieu oglądających. Pani przewodnik wielokrotnie zwracała uwagę na elementy patriotyczne na obrazach Wyspieńskiego. Tworząc w czasach zaborów, ten artysta dawał wyraz polskości.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Jej organizatorzy i opiekunowie - Panie: Jadwiga Noga, Sylwia Surmacz-Rachwał, Monika Kusiak oraz Pan Tomasz Sander uważają, że główne założenie zostało zrealizowane:

W Roku Niepodległości uczniowie klas siódmych pogłębili swój patriotyzm.

Aleksandra Zych

Karolina Cwynar