• Spotkanie z panią doktor Jolantą Kluz- Zawadzką, specjalistą chorób zakaźnych, lekarzem szpitala misyjnego w Angoli.

• 17.04.2018 20:05
      • Uczniowie klasy 3 c i klasy 3 e w dniu 26 marca 2018 r. mieli możliwość poznać panią Jolantę Kluz- Zawadzką, lekarkę z Łańcuta, zaangażowaną w niesienie pomocy medycznej dzieciom
        w Afryce.
      • Angola to ubogi kraj w Afryce, o dużej śmiertelności dzieci jak i dorosłych. Malaria, AIDS, trąd, gruźlica to choroby na które zapadają. W ramach pomocy chorym organizowane są szpitale misyjne, gdzie lekarze z krajów europejskich leczą miejscową ludność, robiąc to często z narażeniem własnego zdrowia czy życia. Niezwykle refleksyjne, wzruszające opowiadanie Pani Doktor połączone z prezentacją  zdjęć, mocno poruszyło naszych uczniów. Wszyscy byli skupieni i poważni. Dziękując Pani Jolancie Kluz- Zawadzkiej za to spotkanie mamy nadzieję, że jego treść na zawsze zostanie w pamięci naszych uczniów.

Wychowawczynie klas 3 c  i 3 e Renata Chudzik i Joanna Mielczarek.