• Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

• 18.03.2018 18:39
      • W dniu 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

• Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczniowie mają 75 minut. Wzięło w nim udział 60 uczniów naszej szkoły. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych:

Żaczek – klasy drugie,

Maluch – klasy trzecie i czwarte,

Beniamin – klasy piąte i szóste,

Kadet – klasy siódme.

Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi o różnym stopniu trudności. Łącznie, w zależności od kategorii, mogli uzyskać od 105 do 150 punktów.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pierwszej połowie maja.