• Wycieczka uczniów do Przemyśla

• 01.11.2017 19:33
      • W dniu 13 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Jednostki Wojskowej – 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu. W imprezie uczestniczyły dzieci z czterech klas (IV c, IV d, V b, VI b) wraz z opiekunami.
      •  W dniu 13 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Jednostki Wojskowej – 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu. W imprezie uczestniczyły dzieci z czterech klas (IV c, IV d, V b, VI b) wraz z opiekunami.

Dzień otwartych koszar dostarczył uczniom mnóstwo atrakcji i wyzwolił wiele emocji. Dzieci mogły zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki i specyfiką służby wojskowej. Jedną z atrakcji była możliwość przymierzania hełmów, plecaków czy też broni palnej. Każdy uczestnik pod czujnym okiem żołnierzy mógł zwiedzić wnętrze wozów bojowych, a nawet usiąść za ich kierownicą. Dużym powodzeniem cieszyły się farby maskujące do makijażu taktycznego, którymi można było dokonać kamuflażu twarzy. Odwiedzający mogli także zmierzyć swoje siły na przygotowanym dla nich torze przeszkód. Na zakończenie wizyty, wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani wojskową grochówką, z pysznym, wypiekanym na miejscu chlebem i gorącą herbatą.

Po pożegnaniu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie uczniowie mogli podziwiać renesansowe kamieniczki, Katedrę Przemyską, Wieżę Zegarową, Kościół Św. Marii Magdaleny, fontannę z niedźwiadkiem oraz pomnik Dobrego Wojaka Szwejka.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, które na pewno pozostaną długo w ich pamięci.