• Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

• 13.03.2018 20:26
      • 13 marca w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W ramach obchodów tego dnia powitaliśmy w naszej szkole Edukator projektu „Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” panią Elżbietę Orzech.

•

Pani edukator poprowadziła dwa spotkania ogólne z uczniami szkoły podczas, których przedstawiła sposoby jak nie dać się oszukać przez osoby spotkane w swiecie wirtualnym. Przypomniała dzieciom numey telefonów, adresy stron gdzie mogą szukać pomocy, jako osoby poszkodowane przez innych użytkowników Internetu.

Zostały przeprowadzone warszaty z podziałem na klasy w ramach, których poruszany był temat "Bezpieczeństwa własnego wizerunku".

Ostatnim punktem było spotkanie z całą Radą Pedagogiczną.

Zapraszamy by obejrzeć efekty pracy naszych fantastycznych uczniów. Dzieciaki sie spisały w przenośni i dosłownie. Tworzyli plakaty, loga, pisali wiersze, piosenki oraz apele do wszystkich, którzy mają wpływ na bezpieczeńtwo w świecie internetowym. Mieli okazję popróbować swoich sił podczas pracy nad filmami, które znajdują się w naszym zbiorze.

Zdjęcia prac umieścimy w galerii w tym tygodniu.