• Warsztaty z pierwszej pomocy w klasach VII

• 12.03.2018 14:11
      • We wtorek 27.02.2018r. uczniowie klas 7 odbyli zajęcia mające na celu zaznajomienie ich z zasadami prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy.  Podczas zajęć uczniowie spotkali się z panią Aleksandrą Czapka – pielęgniarką oddziału kardiochirurgii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr2 w Rzeszowie.
      •

Zajęcia składały się z dwóch części. Podczas pierwszej części pani pielęgniarka przedstawiła  uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, a w szczególności jak ocenić stan poszkodowanego, w jaki sposób poprawnie wezwać pogotowie ratunkowe, a także nauczyła ich skutecznie wykonywać resuscytację krążeniowo – oddechową.  W drugiej, praktycznej części zajęć, uczniowie brali udział w scenkach, podczas których mieli za zadanie poprawnie ocenić stan poszkodowanego oraz wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na trzech przygotowanych fantomach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których mieli możliwość wykorzystania nabytych wiadomości w praktyce. Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie ciekawych i wzbogacających wiedzę i umiejętności uczniów zajęć.