• Uczniowie kl. IIb i IIIc w kopalni soli w Bochni.

• 15.03.2018 17:37
      • Uczniowie klasy 2b i 3c wraz z opiekunami wyjechali 21 lutego 2018r. na wycieczkę do Bochni.
      • Głównym celem wycieczki było zwiedzanie zabytkowej kopalni soli i poznanie pracy górników. Dzieci z wielką radością przemierzały kopalniane korytarze oraz poznawały  historię wydobycia soli, dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku cennego niegdyś minerału. Podziwiały rzeźby wykute w soli oraz jedyną w Polsce kaplicę, przez którą przejeżdża kolejka. Dużym zaskoczeniem było spotkanie Skarbnika, dobrego ducha kopalni, który opowiadał niezwykłe historie oraz obdarował wszystkich prezentami. Ciekawą atrakcją było także płynięcie łódkami w zalanych wodą podziemnych, ciemnych korytarzach. Po smacznym obiedzie i wesołej zabawie na kopalnianym boisku i placu zabaw, pełni wrażeń wyjechaliśmy na powierzchnię. Trochę zmęczeni lecz szczęśliwi powróciliśmy do Łańcuta.

Wychowawczynie: Małgorzata Szpunar i Renata Chudzik