• Klasy II a i II c z wizytą w Teatrze "Maska"

• 27.01.2018 19:03
      • 24 stycznia 2018 r.  uczniowie klasy II a i II c wybrali się do Teatru „Maska”
        w Rzeszowie na spektakl „
        Akademia pana Kleksa”.

• Przedstawienie opowiadało o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical był niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni... Gra aktorów, scenografia, rekwizyty i efekty specjalne dostarczyły dzieciom wielu wrażeń.
        Uczniowie uczestniczyli również w ciekawej lekcji teatralnej pt. „Spotkanie z konstruktorem lalek”. Podczas warsztatów zobaczyli oryginalne projekty scenografii, kostiumów i lalek, poznali różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby wykonywania rekwizytów.
        Wyjazd był bardzo udany, przybliżył dzieciom twórczość Jana Brzechwy i poszerzył wiedzę dotyczącą teatru. Nasi uczniowie jako młodzi odbiorcy spisali  się na medal. Już czekamy na następne premiery i wyjazdy do Teatru Maska.

L. Szyszka, A. Szabatowska