• Jeden dzień z bogami na Olimpie - uczta bogów w klasach 5a i 5d

• 23.01.2018 16:34
      • W dniach 19 i 22 stycznia uczniowie klas 5a i 5d zorganizowali w ramach lekcji języka polskiego ucztę  na Olimpie.
      • Przywdziali piękne szaty lub suknie, wieńce laurowe, starannie przygotowali atrybuty i wcielili się w rolę greckich bogów. Przewodził im oczywiście gromowładny Zeus. Wśród gości nie zabrakło również Hery, Afrodyty, Posejdona, Aresa, Demeter, Hestii, Hermesa... Zjawił się także Syzyf - ulubieniec bogów i plotkarz, który tym razem obiecał nikomu nie wygadać, o czym dyskutowano w czasie uczty. Stoły zastawione były przysmakami - oczywiście greckimi.

Lekcje te z pewnością można zaliczyć do udanych. Oby wiedza dotycząca mitologii na długo pozostała w pamięci piątoklasistów.

Gabriela Blajer-Kiełb