• Symbole i zwyczaje Bożego Narodzenia. Wizyta w Muzeum-Zamku w Łańcucie

• 10.01.2018 08:12
      • W dniach 13 i 14 grudnia klasy IIa, IIb i IIc z naszej szkoły wzięły udział w lekcji muzealnej poświęconej symbolom i zwyczajom Bożego Narodzenia.
      • W ramach spotkania dzieci mogły usłyszeć zarówno o kultywowanych w naszym regionie, jak i zapomnianych tradycjach. Prowadząca w ciekawy sposób wyjaśniła znaczenie i symbolikę poszczególnych zwyczajów. Zajęciom towarzyszyła wystawa naczyń i kartek świątecznych z ubiegłego wieku. Przywołano tradycję obchodów świąt w dawnych rezydencjach magnackich. Uczniowie mogli podziwiać zabytkową szopkę i pięknie przystrojoną choinkę. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie tematem i wzbogaciły zajęcia swoją aktywnością. Na zakończenie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach plastycznych, na których przygotowali ozdobną torebkę na prezenty, Nie zabrakło kolędowania, radości i uśmiechów. Miła atmosfera wprowadziła wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, co można zobaczyć na zdjęciach.

A. Szabatowska