• Z wizytą w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

• 18.12.2017 19:35
      • W dniu 12 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II a i II c wraz ze swoimi paniami L. Szyszka i A. Szabatowską oraz rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
      • Jest to jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po muzeum pokazując bombki zgromadzone w gablotach i na choinkach z różnych części świata i epok. Podczas zwiedzania dzieci zobaczyły ręcznie wyprodukowane bombki w różnorodnych kształtach i przepięknych kolorach, poznały proces powstawania ozdób choinkowych – dmuchanie szkła, dekorowanie, jak również uczestniczyły w warsztatach malowania bombek. Na zakończenie pobytu w muzeum dzieci udały się na zakupy do sklepu z bombkami i odebrały pamiątkę - bombkę ze swoim imieniem.
        Zwiedzanie muzeum dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i radości, wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę.

L. Szyszka