• Szkolny Dzień Życzliwości

• 22.11.2018 20:09
      • "Życzliwość - podaj dalej!" - pod takim hasłem obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości w środę, 21 listopada 2018 r. Słowa te zachęcają do dzielenia się życzliwością i serdecznością, szczerym uśmiechem, a także niesienia pomocy innym
        w przekonaniu, że dobro zawsze wraca.

• Tego dnia mogliśmy przekazywać sobie dowody sympatii m.in. poprzez pisanie miłych listów, pozdrowień, wykonywanie pocztówek i otrzymywanie ich za pośrednictwem działającej podczas przerw "poczty życzliwości" czy też losowanie karteczek z wesołymi cytatami, pełnych ciepłych słów oraz możliwość przekazywania ich innym osobom. Było również malowanie "życzliwych buziek", a także odbijanie dłoni na długim arkuszu brystolu. Atrakcje przygotowane dla uczniów klas I-III wzbudziły zainteresowanie również starszych  uczniów, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy.

Punktem kulminacyjnym naszego świętowania było uroczyste rozdanie dyplomów dla "Najżyczliwszych Uczniów z klas I-III" przez Panią Dyrektor. W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

Wojciech Kilian - kl. I a

Ignacy Lewicki - kl. I b

Antoni Cieszyński - kl. I c

Bartosz Hawro - kl. I d

Nadia Wrona - kl. II a

Aniela Sowa - kl. II b

Maja Babiarz - kl. II c

Anna Leniart - kl. III a

Maja Mroczka - kl. III b

Kacper Szubart - kl. III c

Gratulujemy wyróżnionym uczniom, którzy cieszą się tak ogromną sympatią w swoich klasach.

Dalsze świętowanie dla najmłodszych odbyło się w świetlicy szkolnej. Były to zajęcia czytelnicze - opowiadania o życzliwości, projekcja filmu, wspólny śpiew piosenek, a także konkurs plastyczny "Bądźmy dla siebie życzliwi".

Promujmy życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta!!! :)

Organizatorzy:

Joanna Obara