• Międzyszkolny Turniej Wiedzy „ Polska moja Ojczyzna”

• 20.10.2018 21:21
      • W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości w czwartek 18 października 2018 r.  w naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Turniej Wiedzy „ Polska moja Ojczyzna” skierowany do uczniów klas I – III z łańcuckich szkół podstawowych.
      •                                              Międzyszkolny Turniej Wiedzy „ Polska moja Ojczyzna”

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości w czwartek 18 października 2018 r.  w naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Turniej Wiedzy „ Polska moja Ojczyzna” skierowany do uczniów klas I – III z łańcuckich szkół podstawowych. Jego organizatorami byli: Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łańcucie.

Dwuosobowe zespoły uczniów klas pierwszych zmagały się w grze planszowej, uzyskując następujące miejsca:

I miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1: Natalia Skrzypek i Patryk Socha

II miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4: Kamila Czech i Szymon Cyburt

III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2: Franciszek Pasztyła i Maksymilian Czado

IV miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3: Jakub Marszałek i Rafał Staroński.

Dzieci z klas II i III odpowiadały na wylosowane przez drużynę pytania oraz układały puzzle przedstawiające mapę Polski, a także dopasowywały portrety sławnych Polaków do ich imion i nazwisk oraz zawodów. Czteroosobowe zespoły dzielnie rywalizowały, zdobywając następujące miejsca:

I miejsce  -  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Adam Dębski, Adam Mazur, Jan Grabowski, Jakub Dziepak, otrzymując 28 punktów.

II miejsce -  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Miłosz Flejszar, Wojciech Zubrzak, Maja Nitkiewicz, Maksymilian Nycz, otrzymując 27 punktów.

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Weronika Wałczyk, Wiktor Tłuczek, Maria Lorek, Jan Pawelec, otrzymując 26 punktów.

IV miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Michał Zembroń, Weronika Piątek, Piotr Korbecki, Szczepan Filip, otrzymując 23 punkty.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą historyczno – polonistyczną oraz przyrodniczą.

Serdecznie gratulujemy.