• EuroWeek

• 05.10.2018 18:47
      • W dniach 12 - 16 września 2018 r. grupa 18 uczniów z klasy VIb i VIc z SP-2 wziąła udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu szkoleniowego EuroWeek Szkoła Liderów na Ziemi Kłodzkiej.
      • Program EuroWeek jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły spędzili pięć fantastycznych dni w malowniczej miejscowości o nazwie Różanka, gdzie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Szkoleniowcami byli wolontariusze z Ameryki i Azji, dzięki czemu młodzież miała możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania kultury innych krajów. W trakcie warsztatów szóstoklasiści zwiedzili również najbliższą okolicę i wybrali się na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedzili m.in. Muzeum Filumenistyczne. Udział w warsztatach przyczynił się do rozwijania u naszych uczniów najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

W drugiej połowie września na podobny obóz, organizowany przez Fundację EuroWeek, wybiera się duża grupa siódmoklasistów i młodzież z klas ósmych.