• PÓŁKOLONIA LETNIA W SP2

• 04.10.2018 19:30
      • W dniu dzisiejszym dobiegła końca dwutygodniowa Półkolonia Letnia organizowana
        w naszej szkole, podczas której uczestnicy radośnie, bezpiecznie i aktywnie spędzali czas pod opieką wychowawców.

• W terminie od 25.06.2018 r. do 06.07.2018 r. dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach oraz ciekawych wycieczkach. Były to między innymi: wyjścia na basen do MOSiR w Łańcucie dwa razy
        w tygodniu, wyjazd do kina "Helios" w Rzeszowie na film pt. "Odlotowy nielot", zajęcia
        w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Lipą" w Przychojcu, wycieczka do sali zabaw "Kolorado"
        w Krasnem, wyjście na interesującą lekcję muzealną do Muzeum-Zamku w Łańcucie, zajęcia w sali edukacyjnej "Ognik" Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie. Uczestnicy pod opieką wychowawców angażowali się również w wykonywanie prac plastycznych na konkurs pt. "Bezpieczne wakacje 2018" organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łańcucie, brali udział w licznych zajęciach sportowych na świeżym powietrzu, zajęciach plastycznych, zabawach integracyjnych i towarzyskich, np. "Familiada".

Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Przychojcu.
        W czasie odwiedzin w gospodarstwie agroturystycznym o skansenowym charakterze,  uczestnicy brali udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Dzieci przygotowywały ciasto do wypieku proziaków w tradycyjnym piecu chlebowym oraz wyrabiały masło. Zainteresowaniem cieszyło się również mielenie ziarna na mąkę ręczną metodą oraz dojenie sztucznej krowy. Uczestnicy korzystali z placu zabaw, gdzie do dyspozycji  mieli Domek Baby Jagi, Zamek, boisko do piłki nożnej, siatkówki, drewniane wozy, rowerki, huśtawki. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły owcę i kozła, które mogli karmić. Poznały dawne zajęcia ludności Przychojca, mogły też przebierać się w stroje bajkowych postaci. Z wielkim zaciekawieniem zwiedzały chałupy , obserwując jak żyli mieszkańcy ubiegłego stulecia. W izbie oglądały bogato zdobione poduchy, kufry, skrzynie, kołyski, kolorowe pająki ze słomy i bibuły oraz kwiaty. W komorze i sieni widać było sprzęty, narzędzia potrzebne w domu i zagrodzie: żarna, maślnice, beczki, korce, cebry, przetaki, sita, garnce, ludowe zabawki. W ogródku ziołowym oglądały 40 rodzajów ziół, np. cząber, rozmaryn, mięta. oraz suszone i przetworzone w postaci soków, nalewek. W stodole zobaczyły wystawę ginących zawodów, tj. szewca, bednarza, plecionkarza. Na zakończenie  na uczestników wycieczki czekał poczęstunek: kiełbasa z grilla, można było też skosztować chleba ze smalcem, miodem oraz biały ser. Gospodarze zagrody pokazali dzieciom, jak dobrze można spędzić czas na wsi. Miła atmosfera pozwoliła uczestnikom przenieść się w świat naszych pradziadków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Wychowawcy półkolonii