• Betlejemskie Światło Pokoju już w Łańcucie. Życzenia od społeczności SP nr 2 w Łańcucie przekazane władzom miasta.

• 13.12.2023 22:42
      • W dniu 10.12.2023r. 10 zuchów z 1 GZ ”Poszukiwacze Przygód” ze SP nr 2, Hufca Łańcut wybrały się ze swoją drużynową do Rzeszowa po Betlejemskie Światło Pokoju.

• Tegoroczne przesłanie to: “Czyńmy pokój” - jako harmonię człowieka w stosunku do Boga, siebie samego i bliźniego. Pokój jako dar, który nie pochodzi, ani nie zależy tylko od nas, ale od Boga. Pokój jako dar, którym mamy się dzielić. O godzinie 13.00 społeczność Chorągwi Podkarpackiej zebrała się w Parku Jedności i Macierzy na grze miejskiej. Tam każda gromada i drużyna otrzymała mapkę i zadania i udała się w trasę po centrum Rzeszowa, aby zaliczyć poszczególne punkty. Nie było łatwo, ale zuchy dały radę i były dumne z podjęcia wyzwania. Po wykonaniu zadań dzieci zjadły podwieczorek. Dużym przeżyciem dla wszystkich był udział w uroczystej mszy w kościele Farnym w Rzeszowie gdzie zuchy odebrały Betlejemskie Światło Pokoju i przywiozły go do swojego miasta, szkoły, kościoła i rodzin. We wtorek Betlejemskie światło Pokoju wraz ze świątecznymi życzeniami od społeczności SP nr 2 dotarło do władz miasta Łańcuta.

Anna Musiał