• Nowoczesne narzędzie multimedialne w naszej szkole - podłoga interaktywna

• 24.11.2023 19:43
      • Wychodząc naprzeciw uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dodatkowo wyposażono kolejną salę nr 53 w nowoczesne narzędzie do terapii w ramach Rządowego Programu “Aktywna Tablica”. To wielofunkcyjne urządzenie zaprojektowano z myślą o uczniach szkoły podstawowej.

• Zajęcia z podłogą interaktywną to najskuteczniejsza forma nauki poprzez zabawę, która w sposób atrakcyjny zachęca do aktywności psychoruchowej np. ćwiczenia ogólne sprawdzające wiedzę ucznia, rozwijające orientację w przestrzeni, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, pamięć, wyobraźnię, a także ćwiczenia z języka angielskiego oraz z zakresu umiejętności społecznych i rozpoznawania emocji. To doskonałe narzędzie do całościowego rozwoju dziecka. Pierwsze próby zabawy na podłodze interaktywnej mieli już uczniowie na zajęciach rewalidacyjnych oraz dzieci z Gromady Zuchowej. Uczniom bardzo spodobała się ta forma nauki, bawili się doskonale. Na pewno zajęcia z użyciem podłogi interaktywnej będą dobrą inwestycją w przyszłość uczniów z naszej szkoły.

Anna Musiał