• Obietnica Zuchowa w 1 GZ Poszukiwacze Przygód

• 17.11.2023 19:10
      • Nadszedł dzień na który zuchy długo czekały. Dnia 15 listopada popołudniu do SP nr 2 na uroczystą zbiórkę, aby złożyć Obietnicę przybyły zuchy, którym towarzyszyli rodzice. Przybyli też zaproszeni goście, przyjaciele harcerstwa: pani dyrektor Agnieszka Mazur, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Pill-Sowa, zastępca Komendantki Hufca ZHP hm. Monika Barycka.
      • Zanim dzieci złożyły obietnicę zmierzyły się z próbami: wiedzy, tajemnicy, smaku i odwagi. Wszyscy aktywnie zaliczyli zadania i zostali dopuszczeni do obietnicy. Po powtórzeniu 6 praw zucha i zapaleniu 6 światełek zuchy złożyły obietnicę na znaczek zucha powtarzając za drużynową słowa: "Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać prawa zucha". Od tej pory dzieci stały się prawnymi członkami ZHP. Mottem przewodnim uroczystości były słowa: "Jeden świat, wiele dróg, jedna obietnica". Zuchy wspólnie w miłej atmosferze spędziły czas wśród piosenek i pląsów, których uczyły się na zbiórkach. Po obietnicy udały się na zasłużony poczęstunek. To wydarzenie na długo pozostanie w ich pamięci.

opiekun: dh phm Anna Musiał