• Profilaktyka zdrowego żywienia

• 12.06.2023 21:43
      • W środę, 31.05.2023 r. odbyła się szkolna akcja profilaktyczna "Dzień bez słodyczy" połączona z Dniem Zdrowego Żywienia. Celem akcji było wdrażanie społeczności szkolnej do prawidłowych nawyków żywieniowych.
      • Uniknięcie chociaż przez jeden dzień spożycia produktów zawierających niezdrowe węglowodany proste dla wielu osób okazało się wyzwaniem. Z pomocą przyszli rodzice, którzy wsparli uczniów w przygotowaniu zdrowego drugiego śniadania do szkoły. W wybranych klasach 5 i 6 odbyły się lekcje tematyczne, na których uczniowie poznali zasady zdrowego stylu życia, rozwiązywali quizy tematyczne o zdrowym odżywianiu, obliczali swoje BMI, prezentowali zdrowe przekąski. W czasie długiej przerwy uczniowie obejrzeli okolicznościową wystawę prac pod hasłem: "Trzymaj Formę". Młodsze dzieci losowały teksty rymowanek przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki specjalnie na ten dzień. Wszyscy mieli możliwość wymienienia się przepisami na dowolny zdrowy posiłek. Wśród przepisów znalazły się przede wszystkim pomysły na wieloowocowe koktajle i sałatki. Największym zainteresowaniem cieszyły się przepisy na zdrowe muffinki, ciasteczka i fit batoniki oraz sałatki z warzyw i truskawek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w promowanie naszej akcji profilaktycznej!

Larysa Dziadosz-Haładyj

Joanna Obara