Nawigacja

Święto Biblioteki Szkolnej 2018 - konkurs recytatorski

STROFY O OJCZYŹNIE W PIĘKNYM UCZNIOWSKIM WYKONANIU

Już od kilku miesięcy nasza szkoła podejmuje różne patriotyczne inicjatywy związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, realizując tym samym zadania projektu Szkoła Młodych Patriotów.

           15 X – w miesiącu obchodów Święta Biblioteki Szkolnej- odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Ojczyzna w poezji”. Dwadzieścioro uczniów z klas VI, VII  i VIII zaprezentowało się w mistrzowskich popisach. Różnorodność tekstów, znajomość treści wierszy i ich interpretacje zachwyciły  nie tylko jury, ale także wszystkich słuchających. To duża zasługa polonistek: Jolanty Walkowiak, Beaty Kut, Gabrieli Blajer – Kiełb i Kingi Wierzbińskiej.

            To Panie wraz z uczniami – uczestnikami konkursu – „odkurzyli” stare strofy Marii Konopnickiej i Artura Oppmana, pochylili czoła nad wielkością poezji Juliusza Słowackiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, uwrażliwili odbiorców na głębokie przesłania wierszy Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka, wywołali wzruszenie podczas recytacji wiersza Lusi Ogińskiej.

            W konkursie najwyżej ocenieni zostali: Marcelina Giemza, Klaudia Kluz oraz Wojciech Trawka, plasując się kolejno na 1., 2. i 3. miejscu. Wyróżniono pięcioro uczniów: Marcelinę Chmiel, Aleksandrę Rudy, Milenę Styś, Szymona Jurka oraz Aleksandra Zwiercana.

            Podsumowując konkurs,  Dyrektor Szkoły pani  Lucyna Kowalska, zwróciła uwagę na to, jak ważną wartością w życiu jest PATRIOTYZM.

               Organizatorki konkursu: pani Urszula Misiuda i pani Jadwiga Noga uznały konkurs recytatorski za udane i ciekawe przedsięwzięcie. 

            Piękna inscenizacja wiersza Kubiaka pt. „Dziewczyna z różą” w wykonaniu sześciu uczennic z klasy VIII a: Aleksandry Zych, Julii Dyrdy, Zuzanny Chudzik, Jagody Sławęckiej, Sylwii Kochman i Zuzanny Szczęch jak poetycką klamrą zamknęła chwile wzruszeń i wrażeń.

Zdjęcia z konkursu dostępne w galerii:

http://sp2lancut.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=125 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie
    ul. Kościuszki 17
    37-100 Łańcut

  • 17 225 28 22

Galeria zdjęć