Nawigacja

POPIS TALENTÓW I SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI SP 2 PO RAZ CZWARTY

W poświąteczny dzień, we środę, 4 kwietnia miało w naszej szkole miejsce niezwykłe wydarzenie. Po raz kolejny (to przed czterema laty z inicjatywy Pani Barbary Jarosz - nauczycielki muzyki  „wszystko się zaczęło”) obejrzeliśmy popis różnorodnych talentów i spotkaliśmy się z absolwentami  naszej szkoły. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: „Czym jest talent?”, „Jak rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania, by osiągnąć w życiu sukces?” Wprowadzając w klimat spotkania  Dyrektor Szkoły Pani Lucyna Kowalska, podkreśliła, że „talent plus praca równa się sukces”.                 

                                                              

            Pierwszą część uroczystości wypełniła prezentacja różnorodnych talentów. Dziewczęta z Zespołu Tanecznego „ Rytm” (przygotowane przez Panią Magdalenę Cwynar) nie ułatwiły nam dokonania wyboru: „kawa czy herbata?”, tańczyły pięknie. Dowiedzieliśmy się, że w tym właśnie zespole swoja przygodę z tańcem rozpoczynała Agnieszka Kramarz – nasz Gość. Zaprezentowała ona solowy układ do utworu  „Hit Em Up”.

W muzycznym popisie wystąpiło dwoje kolejnych Gości – wokaliści: Patrycja Kasperkiewicz i Maciej Seniw.                                                                                                                        
Uczennice klasy Ia: Nadia Wrona i Rozalia Stropek oznajmiły nadejście wiosny, pięknie recytując wiersze. Dziewczynki przygotowała pani Iwona Szurlej. W zachwyt wprawiły oglądających akrobatki: Izabela Abramczyk i Maja Bednarz, Anna Leniart i Maja Krukowska, Zuzanna Szczęch i Amelia Kaszowska. (Na co dzień trenują one w UKS-ie 
AKROBATA pod okiem Pań: Elizy Kaplity- Wójcik oraz Agnieszki Muroń.)

Wszyscy znamy kostkę Rubika i na pewno każdy próbował ją ułożyć. Wojtek Stopa czynił to czasie 30 sekund – to tyle, co „lot trzmiela”. Rewelacyjnie!

Dopełnieniem popisu talentów był mini – koncert Zespołu Tanecznego „Gracja”. To w naszej szkole na co dzień odbywają się zajęcia, a tancerzami byli i są uczniowie  z „Dwójki”. Sukcesy tego Zespołu są imponujące: trzykrotny tytuł Mistrza Świata, tytuły Mistrza Polski, laury w konkursach tanecznych w kraju i zagranicą. „Gracją” niezmiennie od dwudziestu ośmiu lat kieruje Pani Bogusława Bieniasz. Obejrzeliśmy barwne, taneczne widowisko, które stworzyły tancerki oraz autorki choreografii, Panie: Tatiana Kudyrko, Natalia Pondel, Jagoda Chudzik i Wioletta Dudek.

            W drugiej części tej doniosłej szkolnej uroczystości uczniowie klas młodszych spotkali się z Patrycją Kasperkiewicz, która opowiedziała o swojej oryginalnej pasji tworzenia flago-ludków – postaci symbolizujących różne kraje, tradycje, zwyczaje.                                                         

Uczniowie klas VI i VII poznawali drogi do sukcesu czworga Gości – absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 2:  Julii Bazan - sportsmenki – koszykarki; Agnieszki Kramarz –„dziewczyny urodzonej do tańca”; Pawła Glaca – intelektualisty, laureata konkursu „Jeden z Dziesięciu” oraz Macieja Seniwa – pasjonata muzyki.
Profesjonalne konferansjerowanie przez Panią Karolinę Markowicz – Sowę było także wyrazem talentu.

Ostatnie słowo, będące „kropką nad i” należało do Pani Dyrektor Lucyny Kowalskiej, która na pytanie : „Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?”  zripostowała; „A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?”

            Spotkanie należało do bardzo ciekawych. Uświadomiło nam, że talent to dar, to praca nad sobą, to, to, co pozwala osiągać dużo, dużo, więcej…. Można ponadprzeciętnie śpiewać, malować, doskonale biegać, pływać… Ale „prawdziwy talent  jest niezwykle cenny, jak diament, który bez odpowiedniego szlifu nie budzi podziwu”.  Talentom trzeba nadać blasku… Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z tymi, którzy przed laty ukończyli  „Dwójkę”, a dziś realizują swoje marzenia, pasje i życiowe cele. Już tak dużo osiągnęli. Wielu z nas postanowiło do nich dołączyć.

Jadwiga Noga

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie
    ul. Kościuszki 17
    37-100 Łańcut

  • 17 225 28 22

Galeria zdjęć