Siódmoklasiści z myślą o tych, którzy odeszli

Od dwóch lat uczniowie obecnej klasy VII b bezinteresownie opiekują się jednym z łańcuckich grobów położonych na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Mościckiego.

Mogiła należy do pana Romana Sawaryna - polskiego lekkoatlety, długodystansowca, mistrza i rekordzisty Polski, a także założyciela i członka zarządu Klubu „Czuwaj Łańcut” - który urodził się 4 sierpnia 1905 roku we Lwowie, zmarł 7 grudnia 1948 roku w Łańcucie. .

Z inicjatywy siódmoklasistów przy finansowym wsparciu ich rodziców odnowiono nagrobek pana Sawaryna oraz podłoże przy grobowcu. Uczniowie wykonali również prace porządkowe przy grobie oraz zapalili znicze.

To szlachetne przedsięwzięcie młodych ludzi jest wyrazem nie tylko pamięci o tych, którzy odeszli, ale przede wszystkim piękną lekcją bezinteresowności i wrażliwości na drugiego człowieka.