Nawigacja

Czwartoklasiści w łańcuckim zamku

W ostatnich dniach października czwartoklasiści z trzech klas: a, b  oraz c, w ramach zajęć języka polskiego odbyli ciekawe lekcje w Muzeum Zamku w Łańcucie.  W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości Dział Edukacyjny Muzeum przygotował dla młodych odbiorców interesujący program o tematyce patriotycznej pod hasłem „Do wolności”.

Dostosowane do wieku uczniów zagadnienia pozwoliły im w przystępny sposób poszerzyć wiedzę o wydarzeniach1918 roku, polskich losach, historii, kulturze, ale przede wszystkim o godnych postawach patriotycznych Polaków.

Tematyka zajęć była zróżnicowana. Uczniowie poznali m.in. podstawowe zagadnienia z dziedziny heraldyki, uczestnicząc w zajęciach pod hasłem „Jaki znak Twój? Orzeł Biały”. Inna grupa czwartoklasistów, zgłębiając temat „O słynnych Matkach Polkach”, omówiła piękne postawy patriotyczne na przykładzie kobiet, które mieszkały w łańcuckim zamku. Ostatnia obejrzała wystawę „Ze sztalugą w okopach”, ukazującą walkę o niepodległość przez pryzmat twórczości okopowej.

Z pewnością uczestnictwo w tego typu zajęciach i bezpośredni kontakt z dziełami sztuki to dla młodego odbiorcy niecodzienna lekcja, która nie tylko pobudza wyobraźnię, dostarcza niemałych przeżyć estetycznych, ale przede wszystkim w niezwykle przystępny sposób uczy patriotyzmu.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie
    ul. Kościuszki 17
    37-100 Łańcut

  • 17 225 28 22

Galeria zdjęć