" Meine nette Familie"

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 7a, 7b oraz 7c z wielkim zaangażowaniem pracowali nad projektem językowo - plastycznym z języka niemieckiego " Meine nette Familie".

Istotą pracy nad projektem było zerwanie z przedmiotowym układem treści nauczania i skoncentrowanie nauki wokół zadań praktycznych nawiązujących do życia rodzinnego.

Uczniowie klas siódmych wykazali się ogromnym talentem twórczym i innowacyjnym. Każda grupa wykonała i zaprezentowała w języku niemieckim efekty swojej pracy, bazując na słownictwie opisującym członków rodziny, ich cechy charakteru i zainteresowania.

Forma prezentacji projektu przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Koncentrowała się na nauce i nabywaniu doświadczenia.