Pasowanie na Ucznia

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

4 września 2018r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. W niezwykle podniosłej  atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Lucyna Kowalska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia"- mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Po części oficjalnej uczniowie klas III a i III c oraz chór szkolny zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały ten program na szóstkę.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania oraz zakładki do książek. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Potem udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.