Spotkanie z policjantami w klasach I-III

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, nasi uczniowie z klas I-III uczestniczyli w dniu 20 września 2018 r. oraz 24 września 2018 r. w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie.

Podczas pogadanki prowadzący spotkanie zwracali szczególną uwagę na to, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować w drodze do szkoły oraz ze szkoły przechodząc przez jezdnię, poruszając się po chodniku czy też podczas jazdy rowerem. Policjanci podkreślali również, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien przy sobie posiadać.

W czasie spotkania, goście mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w domu, w szkole, w kontaktach
z rówieśnikami. Zwracali także uwagę na zagrożenia, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Starsi uczniowie  mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z Internetu. Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć informacji dotyczących innych aspektów pracy policjanta. Dzieci były zaciekawione ubiorem funkcjonariuszy oraz ich podstawowym wyposażeniem.

Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie wszyscy uczniowie, oprócz słodkich lizaków od gości, otrzymali świecące odblaski z PZU w ramach kampanii "Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze".