• SP2 w ogólnopolskim projekcie Szkoła Młodych Patriotów

• 12.06.2018 21:47
      • Postanowiliśmy w wyjątkowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przystępując do Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła Młodych Patriotów organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
      • Projekt ten realizowany jest od 15 marca do 15 listopada 2018 r. przez nauczycieli języka polskiego, historii, plastyki oraz muzyki we współpracy z biblioteką szkolną. Jego celem jest krzewienie wśród uczniów postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

Regulamin konkursu wymaga wykonania kilku różnych zadań. Sprawozdania z ich realizacji należy sukcesywnie przesyłać drogą mailową do jury konkursowego.

Wykonaliśmy informacyjną gazetkę korytarzową oraz galerię postaci historycznych „Oni służyli Ojczyźnie”. Opracowaliśmy Kodeks Postaw Patriotycznych, inspirację znajdując w poezji Patrona Szkoły. Przeprowadzono trzy konwersatoria na temat „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?” (były to spotkania poświęcone symbolom narodowym, herbowi Łańcuta i historii naszego miasta w legendach zaklętej). Uczniowie opracowali plakat „100. rocznica odzyskania niepodległości” oraz okolicznościowe kartki z życzeniami z okazji  „święta Ojczyzny”. Nawiązaliśmy współpracę z Telewizją Łańcut,  przygotowujemy sondaż wśród uczniów, nauczycieli i łańcucian nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

Pozostałe zadania konkursowe realizować będziemy po wakacjach.

Nauczyciele - humaniści