• "Zajęcia dodatkowe mega rozwojowe" Program PZU Po Lekcjach

• 15.01.2019 19:09
      • Gry i zabawy nie tylko do… zabawy!

Wyobrażając sobie zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży zazwyczaj mamy na myśli coś na kształt korepetycji. Tymczasem w naszej szkole wyglądają one całkiem inaczej.

• W ramach drugiej edycji projektu „Zajęcia dodatkowe – mega rozwojowe”, realizowanego przez Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU, trzy grupy uczniów mogą brać udział w niesamowitych zajęciach. Przede wszystkim – gry planszowe, i to do wyboru do koloru: logiczne, zręcznościowe, na spostrzegawczość… Uczniowie także stworzą sami tematyczne gry planszowe, które zostaną wykorzystane do zajęć dydaktycznych oraz świetlicowych. Warsztaty są oparte o aktywne metody pracy: projekcyjne, drama stosowana, elementy grywalizacji, treningu twórczości i kreatywności oraz komunikacji z zastosowaniem nowych mediów. Wykorzystuje się podczas nich materiały plastyczne, klocki czy zabawki.  Zajęcia wyposażą uczniów w umiejętności społeczne (współpracy, budowania więzi, komunikacji, rozwiązywania konfliktów) przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka podejmowania zachowań ryzykownych, w tym uzależnień.

Takie zajęcia odbywają się od października i potrwają do czerwca przyszłego roku. odbywają się średnio raz na dwa tygodnie dla każdej z grup. W sumie każda grupa weźmie udział w 40 godzinach zajęć, zatem w naszej szkole łącznie odbędzie się 120 godzin warsztatów.

Głównym celem projektu jest tworzenie przestrzeni do wszechstronnego rozwoju, promowanie zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności współpracy, twórczego i kreatywnego działania.

Finałem przedsięwzięcia będą Międzyszkolne Rozgrywki w Gry Planszowe, które odbędą się pod koniec roku szkolnego. Koordynatorem projektu jest p.Katarzyna Bukała.