• Klasy ósme na Archipelagu Skarbów

• 16.11.2018 20:11
      • 14 i 15 listopada br. – dzięki  wyobraźni – uczniowie klas ósmych  wraz z wychowawcami, panią pedagog oraz trojgiem przewodników z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej  - uczestniczyli w niezwykłej wyprawie na Archipelag Skarbów.
      • Żeglowali po oceanie – życiu, otworzyli duży kufer piracki, by wydobyć zeń cenne  skarby - życiowe wskazówki. Odpoczywali, bawiąc się, ale także z uwagą i w skupieniu słuchając ciekawych porad popartych świadectwami znanych osób - sportowców, artystów oraz rówieśników. Ósmoklasiści zrozumieli, że każdy z nich jest GWIAZDĄ i w każdym działaniu najważniejszy jest kolor niebieski, czyli rozum.  Prowadzący uświadomili dziewczętom i chłopcom, jak łatwo jest zagubić się w dżungli życia, gdzie czyhają TYGRYSY: złości, zakochania i seksualności. Te tygrysy należy oswajać, dbając o sposoby wyrażania uczuć, kontrolując zachowania, szanując drugą osobę, będąc wiernym wyznawanym wartościom.

Z podróży tej wszyscy wrócili pełni wrażeń, z bagażem nowych doświadczeń, które  zapewne wdrożą w życie.