• Z wizytą w teatrze

• 03.12.2018 15:01
      • 15 listopada 2018 r. uczniowie trzech klas czwartych a, b, c  w rzeszowskim Teatrze „Maska” obejrzeli spektakl teatralny w reżyserii Daniela Arbaczewskiego na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”.
      • To dość oryginalne i odważne ukazanie przygód tytułowej bohaterki urodzonej w pąku kwiatu i wędrującej w poszukiwaniu własnego świata, bo pozbawione najważniejszego znaku teatralnego, jakim jest słowo aktorskie. Z pewnością u młodego odbiorcy może wywołać to zdziwienie i pewien niedosyt. Z drugiej jednak strony zwraca uwagę na inne środki teatralnego wyrazu, takie jak: barwne kostiumy aktorów, bogaty ruch sceniczny, efekty dźwiękowe, piękne dekoracje, grę świateł, śpiew czy muzykę. Wszystko to tworzy niepowtarzalny nastrój, świetnie pobudza wyobraźnię  i mocno oddziałuje na uczucia dziecka.

Warto było obejrzeć ten spektakl. To piękne widowisko sceniczne, które wprowadza czwartoklasistów w świat sztuki teatralnej.

(zdjęcia ze spektaklu w szkolnej galerii)